Kórus

Gyülekezetünkben 2010 év vége óta működik felnőttkórus.

A Mosonmagyaróvári Evangélikus Egyházközség énekkara 2010 novemberében alakult, a gyülekezet éneklést kedvelő tagjainak részvételével.

Kórusunk rendszeresen fellép egyházi ünnepeinken, így Karácsony, Húsvét, Pünkösd ünnepén, valamint konfirmációk, esküvők, keresztelők alkalmával, és városi rendezvényeken, többek között: Ars Sacra fesztivál, Adventi hangverseny, Tavaszi dalos ünnep.

Meghívásra énekeltünk Hegyeshalomban, Darnózselin, Szombathelyen, Ászáron. Emlékezetes szép élmény 2017 Pünkösd vasárnapja, mikor a Duna Televízió egyenes adásban közvetítette templomunkból az Istentiszteletet, melyen mi is több dalt énekeltünk. Ugyanilyen kedves számunkra, hogy az egyházközség megalakulásának 150., anyagyülekezetté válásának 100. évfordulóján tartott ünnepi Istentiszteleten is szerepeltünk.

A kórusműveket főként az evangélikus karénekes könyvekből válogatjuk, de repertoárunkban szerepelnek: Bach, Szokolay, Kodály művek, Taize énekek, Gospel dalok népdalok is. A műveket 3-4 szólamban adjuk elő.

Nagy – nagy örömünkre velünk énekelnek még az alapító tagok közül: dr. Varga Zsuzsanna, Ihász Kálmánné Ildikó, Heincz Sándor és felesége Marika. Jelenlegi taglétszámunk 23 fő. Orgonán kísér bennünket: Kelemenné Tóth Erika.

A kórus minden zene és ének iránt érdeklődő, jó hangú és hallású tagot vár soraiba, nemtől, kortól függetlenül. Felvételi követelmény: vidámság, hit és zeneszeretet.

„Ott rossz kedély nem férhet el, hol néhány jó társ énekel,
nincs ott irigység, gyűlölet, viszály, harag nem sért szívet
gőg, gond s minden, mi húsba mar, bú, bánat elmúlik hamar,
ki dalban örömét leli, bűn ebben őt nem terheli,
Istennél több tetszést arat, mint más öröm az ég alatt.” /LUTHER /

A kórus szakmai vezetője Káléné Takács Erika

Kórus, 2012 Advent

Kórus próba

Kórusunk fellépéseivel kapcsolatos képek, beszámolók a "Galéria" fülre kattintva éves bontásban megtekinthető. Az alábbiakban egy kis ízelítő.

Kórusunk 2013 advent esti szereplésének hangfelvétele. Köszönjük! Nagyon meghitt hangulatot teremtettetek: 2013 december 12 Kórusunk szereplése