ALAPÍTÓ OKIRAT

Alapítva: 1995. május 31.

Sólyom Tibor, Nagy Sándor és Nagy Zoltán mosonmagyaróvári lakosok a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 74/A. §-a alapján alapítvány létrehozását határozták el a következő feltételek szerint:

1. Alapítvány neve: "HARANGSZÓ" Alapítvány

2. Alapítvány székhelye: 9200 Mosonmagyaróvár, Magyar út 33.

3. Az Alapítvány célja:

• A mosonmagyaróvári Evangélikus Egyházközség tulajdonában lévő templom és épületek állagmegóvásának, karbantartásának, felújításának, korszerűsítésének és hatékony működésének elősegítése.

• A gyülekezeti élet hatékonyabb működésének elősegítése, összejövetelek, programok, találkozók finanszírozása.

• Tehetséges protestáns mosonmagyaróvári fiatalok tanulmányainak segítése havi rendszeres támogatással.

Az alapítvány politikai semlegessége:

• A mosonmagyaróvári "HARANGSZÓ Alapítvány" közvetlen politizálást nem végez. Politikai párttal és szervezettel, politikai tartalmú együttműködést, semmiféle függőségi viszonyt nem vállal. Az  országgyűlési, helyhatósági választásokon képviselő jelöltet nem állít és nem támogat. A kuratórium tagjai az Alapítvány javára kifejtett munkájuk által megszerzett ismeretségüket és ismertségüket politikai célokra nem használhatják fel.

4. Az Alapítvány céljainak megvalósítása érdekében:

• Adakozás szervezése a célokkal egyetértők között.

• Támogatnak minden olyan kezdeményezést, amely a fenti célok megvalósítását eredményezik.

5. Az Alapítvány nyitott. Az alapítványhoz magyar és külföldi természetes személy, jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet csatlakozhat pénzbeli és természetes adományokkal, valamint vagyonrendeléssel. A csatlakozó, a csatlakozással nem válik alapítóvá.