Nagy Zoltán felügyelő

A felügyelő a lelkész világi elnöktársa

Az Evangélikus Egyházban demokratikus egyházi és világi vezetés van. A paritás elve alapján minden egyházi tisztségnek megvan a világi párja, így a felügyelő a lelkész világi elnöktársa, mely tisztséget az egyházközségi közgyűlés választása alapján 6 évig tölti be. A gyülekezetek életét az Evangélikus Egyház által alkotott saját törvények szabályozzák, a felügyelő feladata ezen törvényesség betartásának ellenőrzése. Ő rendelkezik továbbá - a lelkésszel együtt - a bankszámla felett, a gyülekezeti alkalmazottaknak ő a munkáltatója, általában külső szervezetek felé a lelkésszel közösen ők képviselik a gyülekezetet.

Nagy Zoltán itt helyben, Mosonmagyaróváron született evangélikus családban. Édesapja másodfelügyelő, nagybátyja Nagy Béla három cikluson keresztül felügyelője volt a gyülekezetnek. Ezek is hatással voltak rá, mikor több éven keresztüli presbiteri szolgálat után, a közgyűlés felkérése alapján, vállalta a tisztség betöltését.

Ügyvezetőként dolgozik egy saját tulajdonú építőipari társaságnál.

1979 óta él házasságban, felesége Illés Éva. Egy gyermekük született, Dániel.

Milyen ügyekben érdemes Zoltánhoz fordulnod?

• minden, a gyülekezet életével, helyzetével, problémájával fordulhatsz a felügyelőhöz,
• talán úgy lehet megfogalmazni, lelki problémákkal a lelkészhez kell fordulni, minden más kérdésben lehet a felügyelőhöz is.

Telefonszám: 06 96 213-868

Mobil telefon: 06 30 9372-180