Közgyűlés és Presbitérium

Egyházunk vezetése paritásos elven működik

Közgyűlés

Gyülekezetünk legfontosabb döntéshozó szerve a közgyűlés. Feladata a lelkész megválasztása, a gyülekezeti tisztségviselők megválasztása, döntés a gyülekezeti élet legfontosabb kérdéseiben, mint pl. a költségvetés, vagy zárszámadás. A közgyűlést bárki összehívhatja, amennyiben olyan döntésre van szükség, melyet az egyház törvényei a közgyűlés hatáskörébe utal.

A Presbitérium

A presbitérium gyülekezetünk tagjaiból választott általános hatáskörű képviseleti testület, amely intézi a gyülekezet világi és gazdasági ügyeit. A gyülekezet működéséhez szükséges tárgyi és anyagi feltételeket biztosítja, valamint gyülekezet döntés-előkészítői szerveként is funkcionál. A presbitérium tagjait a gyülekezet hat éves ciklusra választja.

A presbitérium 2018. március 11-én megválasztott tagjai:

Bolla Imre

Dr. Cserháti Géza