Farkas Ervin lelkészünk

Farkas Ervin 2022. szeptember 1-től szolgál gyülekezetünkben megválasztott lelkészként. Ünnepélyes beiktatása 2022. október 1-én volt templomunkban.

Született Győrött, 1990. augusztus 22-én.

Édesanyja Horváth Teodóra szövő, édesapja Farkas Ervin gépesített üzemmérnök, hőkezelő. Vallását gyakorló római katolikus családban nevelkedett. Egyetlen húga, Teodóra.

Általános és középiskolai tanulmányait a győri Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központban folytatta, itt tett érettségi vizsgát.

Önszántából 2007-ben konfirmált, s tért az Ágostai Hitvallás szerinti hitre Csornán. Felkészítő és konfirmáló lelkésze Tubán József volt.

Középiskolai évei alatt aktív volt a Keresztény Ifjúsági Egyesületben, 2007-től az egyesület győri Tappancs csoportját vezette, mint ifjúsági vezető.

A középiskola után az Evangélikus Hittudomány Egyetem teológus-lelkész szakára nyert felvételt, melyet 2015-ben fejezett be. Diplomamunkája kutatási témáját az eugenikára adott keresztény reakciók képezték, Az Eugenika története keresztény szemszögből címen adta le, s védte meg sikeresen.

Hatodéves szolgálata során mentora Lindákné János Zsuzsanna volt, a szolgálatot a Hévízgyörki Evangélikus Egyházközségben teljesítette.

Az egyetem évei alatt a Magyarországi Evangélikus Ifjúsági Szövetségben (MEvISz) önkénteskedett a Bárka csoportban, mozgássérültek mellett. A MEvISz elnökségi pót-, majd elnökségi tagja is volt ez idő alatt, valamint egy éven keresztül az akkor még MEvISz által fenntartott kemenesmihályfai táborhely megbízott intézményvezetője is volt. A Szövetségben szolgálva gyermekotthoni foglalkozásokat tartottak teológus önkéntesekkel, és egy gyógy- és dráma pedagógus vezetésével a pestszentlőrinczi Aga gyermekotthonban.

Az egyetemi évek abszolválását követően Szemerei János püspök ordinálta a győri nádorvárosi templomban, majd küldte ki augusztus 15-i szolgálati kezdéssel Lovászpatona és Vanyola Evangélikus Egyházközségek szolgálatára. Principálisa Polgárdi Sándor, Veszprémi Evangélikus Egyházmegye esperese volt. A parókus lelkészi vizsga letétele után itt választotta meg a lovászpatonai gyülekezet lelkészének.

Közegyházi szolgálatként a Mátrafürdei Szélrózsa találkozó szervezésében kiemelt munkatársként a szállások ügyét koordinálta, majd a Büki Szélrózsa operatív munkaágainak vezetője volt.

2018 őszén kezdte meg második diplomaként a tanítóképzőt a győri Széchenyi Egyetem Apáczai Csere János karán.

2022. szeptember 1-től a Mosonmagyaróvár-Rajka-Hegyeshalom-Levéli Evangélikus Egyházközség megválasztott lelkészeként szolgál. Ünnepélyes beiktatására 2022. október 1-én került sor, amelyen alapigéje a 100. zsoltár volt.